סטודיו יובל הר-לב דותן

הסטודיו פעיל משנת 2006 ועוסק בתכנון ועיצוב פנים וחלל בכלל, במגוון פרויקטים- חללי מגורים, חללים מסחריים וחללי אירוח. הקמתי את הסטודיו מתוך הרצון ליצור חוויה בתוך מכלול תכתיבים, צרכים ואתגרים המוגדרים ע”י לקוח, חלל או סביבה, וזאת תוך מתן מענה תכנוני ועיצובי מוקפד, מוחשי ואופטימלי.

תכנון אופטימלי ונכון יתייחס למערכת היחסים בין החללים עצמם, לדמויות המתפקדות ועוברות בהם ולאובייקטים החיים שם. תכנון חלל שאינו מסורבל, שההתנהלות והתנועה בו ברורים ופשוטים והתפקוד בו נוח. חלל הרמוני, פשוט ורגוע, חלל מורכב ועסוק…כל אחד הוא פתרון לצרכים ודרישות מוכתבים. תכנון ועצוב המתייחסים למהות המקום ונאמנים לו. שומרים עליו ומשמרים אותו. בין אם זהו בית לשוהים בו ובין אם חלל מסחרי או אירוח המספק חוויה לעוברים בו ומתארחים בו ומניב רווחיות לבעליו. העיצוב יוצר ובונה גירויים ואווירה. בונה חוויה. עיצוב נכון נותן במה להתרחשויות ואינו מנסה לביים אותם.

אנו מלווים פרויקט מתחילתו ועד סיומו – התהליך מתחיל בפגישת ההיכרות עם הלקוח. אנו מקשיבים ולומדים את הלקוח וצרכיו. את צרכי קהל היעד והמקום. אנו לומדים את התקציב עמו עלינו להתנהל. מתוך הניסיון הרב והפרקטיקה, אנו עוזרים ומייעצים בבניית התקציב אם עולה הצורך.

בתהליך של בניית הפרוגרמה של הצרכים והדרישות להמשך פיתוח הרעיון והסקיצה הראשוניים ועד לתכנית סופית ומגובשת. כל פרויקט תפור ומותאם אישית ללקוח, לצרכיו ודרישותיו. פה מתחיל שלב התכנון והעיצוב עד רמת הפרט, תהליך בו מעורה הלקוח לכל אורכו. אפיון, בחירה ואיתור חומרים ואלמנטים, הגשת סט תכניות מלא למכרז וביצוע, איתור ספקים ובעלי המקצוע השונים וליווי ביצוע ופיקוח עד סיום ומסירה של הפרויקט. אנו רואים את הלקוח כשותף לדרך ולחוויה.

אנו עובדים עם אנשים. אם אלו הלקוחות או בעלי המקצוע החוברים אלינו לתהליך. אנו מאמינים בשקיפות, סובלנות, נאמנות ויושרה הדדית. אישית ומקצועית. מכירים בכוחה של מילה ובלוחות זמנים. כך מתחילים פרויקט מוצלח.

הסטודיו הוקם ע”י יובל הר-לב דותן, מעצב פנים ותעשייתי בוגר בצלאל, האקדמיה לעיצוב ואמנות, ירושלים. הרקע, הידע הרב והפרקטיקה שצברתי במהלך השנים בתחומי התכנון והעיצוב השונים מספקים לי את הכלים והיכולות לגשת וליישם פרויקטים שונים ומגוונים על הצד הטוב ביותר, כמו גם מעורבותי השוטפת והפיקוח בכל שלבי הפרויקט.